Františkov sen

Počul si o tom, že pápež František o tebe sníva? Áno, fakt je to pravda.
Tým snom je milión mladých katolíkov alebo ešte lepšie jedna celá generácia odhodlaných mladíkov a dievčat, ktorí pôjdu vpred s odvahou a túžbou meniť svet k lepšiemu. Je to sen o generácii, ktorá nie je „pohovkovo unudená“, ktorá nestráca vzácny čas zaoberaním sa iba svojím svetom a márnivou slávou vlastného zovňajška.

František hľadá mladých ako ty, aby urobili krok vpred, aby aktívne vstúpili do diania vo farnostiach, mestách a štátoch, aby sa celou silou postavili na stranu chudobných a nespravodlivo utláčaných. Aby títo mladí priniesli reálnu nádej na krajší zajtrajšok a aby boli svetlom pre ostatných.
František nesníva o nejakej abstraktnej mase. On sníva o tebe.

Ten sen, ktorý sníva je vlastne snom nášho Boha, ktorý každý deň hľadí na tvoj život a vraví ti: „Mám pre teba niečo oveľa lepšie, ako to, čo žiješ teraz.“ Prvým krokom je uveriť tejto ponuke, prijať ju ako výzvu a vložiť sa do Božích rúk. Uvidíš, že odpoveď na tvoje rozhodnutie nenechá na seba dlho čakať 😉
Práve ty môžeš naplniť tento sen a vlastným spôsobom ho priviesť k skutočnosti.
Je konečne čas na zmenu.

Máš na to odvahu?

 

Daniel Lysý

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.