KAMPANE

To, čo chcem, je Betlehem

 V tomto roku si pripomíname 800 rokov od prvého Betlehemu, ktorý pripravil sv. František. Aj preto chceme touto kampaňou, ktorá prebieha každoročne v decembri poukázať na pravý zmysel Vianoc, ktorým je Dieťa v jasliach. Prostredníctvom sociálnych sietí vytvárame videá a podnetné príspevky, ktorých cieľom je pozvať ľudí k tomu, aby si postavili vlastný Betlehem. Pre tých, ktorí nemajú takúto možnosť, pripravujeme nálepku so siluetou Betlehema, ktorú je možno nalepiť na okno. Lebo to, čo chcem, je Betlehem.

Červená streda

Biblia hovorí, že keď trpí jeden úd, trpí celé telo. V duchu solidarity s prenasledovanými kresťanmi sa pravidelne v novembri pripájame k projektu ACN Červená streda. Kampaň mladí prenasledovaným začína začiatkom novembra a vrcholí 24. novembra. Cieľom je poukázať na odvážne prežívanie viery a inšpirovať sa skutočnými príbehmi novodobých hrdinov. To všetko skrze zdieľané príbehy mučeníkov a spoločnou modlitbou s možnosťou finančnej podpory pre ACN – pápežskej nadácie pre pomoc trpiacej cirkvi.

RE 246

Inšpirovaní encyklikou pápeža Františka o našom spoločnom domove – Laudato Si už niekoľko rokov pozývame mladých zapojiť sa do kampane RE 246. Samotný názov kampane hovorí, že chceme spoločnými silami “REcollect” – vyzbierať 246 vriec odpadu v našom okolí. Práve toľko kapitol obsahuje encyklika Laudato Si. Prekvapil nás záujem mnohých mladých ľudí, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť našej planéty, keď sa nám v roku 2021 spoločne podarilo vyzbierať 642 vriec odpadu.

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.