Mladí prenasledovaným

Predstav si, že dnešný svet má 61-krát viac prenasledovaných kresťanov ako má Slovensko obyvateľov.  Áno, podľa zistení organizácie Open doors je na svete viac než 340 miliónov ľudí, ktorí sú v ohrození života alebo nejakým spôsobom trpia pre svoju vieru v Krista. Je to smutné číslo a ešte smutnejšie je, že sa z roka na rok zvyšuje.
Rozhodli sme sa, že chceme našim trpiacim bratom a sestrám vyjadriť našu solidaritu a aspoň malým kúskom pomôcť. A pozývame aj teba, zapoj sa do našej kampane Mladí prenasledovaným. Vyber si, spôsob, ako pomôcť:
1. sleduj online stream modlitby Anjel Pána za prenasledovaných na facebookovom kanáli Centra Premeny;

2. povzbuď sa príbehmi a svedectvami kresťanských hrdinov (každý deň ich zdieľame na tom istom kanáli), ktorí obetovali život alebo trpeli pre vieru a podeľ sa o toto svedectvo s tvojimi priateľmi;

3. Podpor finančne zbierku pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, ktorej výnos je určený prenasledovaným a trpiacim kresťanom. 

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.