Si génius, len o tom možno nevieš…

Poznáte Thomasa Edisona ? Keď bol malý priniesol domov mame list zo školy. Mama mu ho prečítala: „Váš syn je génius, nemáme kapacitu a dostatok učiteľov, by ho mohli vyučovať. Musíte ho učiť doma.“ Mnoho rokov po smrti jeho matky sa Thomas stal jedným z najväčších vynálezcov jeho doby. Raz keď bol doma, našiel Thomas list, ktorý vtedy napísal jeho učiteľ: „Váš syn je mentálne nevyspelý. Nemôže ďalej navštevovať túto školu. Je vylúčený.“ Edison napísal vo svojom denníku: „Thomas A. Edison bol duševne slabé dieťa, ktorého matka zmenila na génia storočia.“

Táto matka urobila zo svojho syna génia. Vedela, že je duševne nevyspelý, no napriek tomu ho takého milovala a učila ho najlepšie ako vedela. Vedela, že si jej lásku a opateru zaslúži. Čo myslíš, ak sa ona dokázala takto postarať o svojho syna, o čo skôr sa Boh postará o každého z nás. Vedel si, že on má dokonca spočítané aj tvoje vlasy na hlave? (Lk 12, 7).

Máme mnoho darov, mnoho talentov, možno aj viac rozumu ako mal malý Thomas. No rozdiel je to, že nám chýba nádej lebo ak by Thomasova mama nemala nádej prečítala by mu ozajstné slová z listu a možno by ona sama, ale aj Thomas upadli do smútku a beznádeje.

Ako hovorila blahoslavená Zdenka Schelingová, „za mrakmi je moje milované slnko.“ Mraky sú naše nedokonalosti. Sú tým, čo sa môže zmeniť, ak to budeme rozvíjať a prijmeme to. Slnko je to, čo z toho môže vzísť, ak za to budeme vďační a dáme tomu nádej. Veď ak by Boh nedal nádej tebe, dnes by si tento blog nečítal. A nádej si dal aj ty dnes tomuto dňu, keď si sa zobudil. Nádej si dal človeku, ktorému si zavolal, lebo zrazu vedel, že sa o neho niekto zaujíma, že ho niekto má rád.

Buď vďačný za to, čo máš a nehundri na to, čo by mohlo byť. Prijmi sa a nechaj Ježiša, jedinú pravú Nádej, konať tam, kde je to potrebné. A tak sa aj ty môžeš stať géniom.

Viki Staňová

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.