Predĺžili sme prihlasovanie na Svetové dni mládeže do Lisabonu!

 

Udalosť roka 2023 sa blíži. Svetové dni mládeže (SDM) sa tentokrát uskutočnia v hlavnom meste Portugalska, Lisabone, a my si ich nechceme nechať ujsť. Veríme že ani ty nie a preto sme predĺžili prihlasovanie.

Prihlasovací formulár nájdeš na tomto linku: https://svetovednimladeze.sk/prihlasovanie/.

My, mladí Spišskej diecézy, chceme na SDM putovať spolu. Ak sa SDM túžiš zúčastniť s nami, v registračnom formulári zaškrtni Spišskú diecézu ako skupinu, s ktorou budeš cestovať. O všetkých dôležitých informáciách ťa následne budeme informovať mailom, no niektoré sme spísali aj v tomto článku. Ak sa stále rozhoduješ, či sa na SDM prihlásiť, veríme, že na konci tohto článku to už pre teba dilema nebude.

Svetové dni mládeže sa uskutočnia 1. – 6. augusta 2023 (utorok-nedeľa) v Lisabone. Avšak pre mladých pútnikov, ktorí túžia zakúsiť viac portugalskej kultúry, sa ponúka možnosť prísť o týždeň skôr na Dni v diecéze (DID). Tie sa uskutočnia 26. – 31. júla 2023. Slovenských pútnikov privíta diecéza Porto. Tento čas nám bude slúžiť nielen na spoznávanie cudzej krajiny, ale aj na spoznávanie sa navzájom a na spoločnú prípravu na hlavný program SDM. Ubytovanie počas SDM a DID bude zabezpečené v rodinách, poprípade vo farských a verejných priestoroch (školy, telocvične…). Upozorňujeme, že my, Spišská diecéza, organizujeme iba jednu verziu zájazdu, a to tú dlhšiu – zúčastnime sa aj Dní v diecéze v Porte a následne sa presunieme do Lisabonu na hlavný program SDM. (Nie je možné ísť s nami iba na samotné SDM do Lisabonu.)

Pri registrácii si teda môžeš zvoliť iba tento balík pútnika:

  1. DID + SDM (26.7. – 6.8.2023)

Cena tohto balíka je 360€ bez dopravy.

A ako sa do Portugalska dopravíme?

Ak si pri registrácii na Svetové dni mládeže (poprípade aj Dni v diecéze) zaškrtol možnosť spoločnej dopravy, neminie ťa kopec zábavy a návšteva ďalších zaujímavých miest, na ktorých sa počas spoločnej cesty autobusom zastavíme. Môžeš sa tešiť na noc strávenú vo Francúzsku, návštevu Lúrd či Turína. 

Máme objednané tri autobusy, ktoré budú zo Slovenska vyrážať v sobotu 22.7.2023 vo večerných hodinách (cca. 20:00) pričom nám cesta do Porta potrvá tri dni. Autobusy budú stáť na viacerých miestach Oravy a Spiša, ktoré ešte upresníme. Jednu noc po ceste do Portugalska (23.7-24.7.) strávime na Francúzskom pobreží v meste Antibes. V pondelok 24.7. sa zastavíme v Lurdoch. Do Porta prídeme v utorok 25.7. a nasledujúci deň (26.7.) sa začne program Dní v Diecéze.

Po Dňoch v diecéze sa na ceste z Porta do Lisabonu (31.7.) zastavíme vo Fatime. Z Lisabonu budeme vyrážať v nedeľu 6.8. Aj cestou domov strávime jednu noc (7.8.-8.8.) vo Francúzku, v meste Montpellier. V nasledujúci deň (8.8.) sa zastavíme v Turíne. Na Slovensku budeme v stredu 9.8.2023. Cena za prepravu a tranzitné ubytovanie (bez stravy) je 400€. Taktiež je možné využiť možnosť cestovného poistenia za 20€, ktoré budeme hromadne objednávať. Netreba zabudnúť na vlastné vreckové na celý pobyt v Portugalsku. Záväzné informácie o mieste a čase odchodu zo Slovenska ako aj údaje k platbe budeme každému zaregistrovanému účastníkovi posielať v dostatočnom predstihu. 

Pútnici registrovaní po 1.6. strácajú nárok na slovenský balík pútnika (tričko, ponožky a pod.) z dôvodu, že jednotlivé produkty sú už vo výrobe.

Ak máš akékoľvek otázky týkajúce sa Svetových dní mládeže, môžeš nám napísať na lisabon2023.spis@gmail.com.

Tešíme sa na teba a veríme, že to bude nezabudnuteľný čas!

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.