To, čo chcem, je Betlehem

„Keď prišla plnosť času, Boh poslal svojho Syna, narodeného zo ženy“ (Gal4, 4).
Žijeme plnosť čias. A uprostred mnohých lacných sľubov o krajšom živote či šťastnejších dňoch, verný Boh naplnil svoj SĽUB. Vo svojom Synovi povedal všetko „A Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami“ (Jn1,14).

Tento PRÍSĽUB, že Boh sa rozhodol bývať medzi nami a byť s nami ako Emanuel, budeme sláviť počas Vianoc.
Avšak pred 2000 rokmi jeho príchod takmer nik nespoznal. Už vôbec nie mocní tohto sveta. Avšak našlo sa zopár jednotlivcov, ktorí uverili. Božie slovo hovorí, že znamením pre pastierov bude „DIEŤA zavinuté do plienok a uložené v JASLIACH“ (Lk2,12).

 

Podarí sa nám v tomto čase rozpoznať TOHOktorý je naozaj tým PRISĽÚBENÝM?
Pre nás je to živý a svätý Boh, Ježiš Kristus. On zanechal trón slávy v nebi a prišiel nám ohlásiť, že sa už Boha nemusíme báť, ale môžeme ho milovať, lebo „On prvý miloval nás“ (1Jn4,19).
A preto rozbiehame v týchto dňoch kampaň s názvom TO,ČO CHCEM JE BETLEHEM.

Medzi mnohými, často plytkými symbolmi, ktoré sú spájané
s Vianocami, chceme vyzdvihnúť pre nás ten najoriginálnejší a najpodstatnejší – Betlehem, Dieťa v jasliach.

Naše logo:
Odkazuje na prvé Vianoce v maštaľke. A dve postavy, ktoré sú skryté v logu, chystali všetko potrebné na Narodenie Pána. Chceme sa v duchu pýtať sv. Jozefa a Panny Márie, ako sa správne pripraviť na príchod Prisľúbeného.

Ako prakticky vyzerá naša kampaň:

  • Naše logo môžeš zdieľať na svojom profile ako cover.

  • Pomocou krátkych videí chceme prinášať radostnú správu Betlehema do dezorientovaného sveta. Videá budú postupne zverejňované na našej stránke, Fb a iG Komisie a DCM Premeny.  Môžeš nám pomôcť zdieľaním týchto videí 😉


  • Postav si reálny Betlehem aj s postavami vo svojej záhrade, pred svojím domom. Ukážme svetu, že toto je naše vyjadrenie Vianoc. Že naším obsahom sviatkov je narodený Ježiš v podobe Dieťatka. Pošli nám foto a my ho zverejníme na stránke (email nájdeš na konci mailu).

  • Pre tých, ktorí nemajú takúto možnosť ponúkame nálepku na okno vo formáte A4, ktorú si môžete objednať na kpm@komisia.sk do 10.12.2022. Je to silueta Betlehema s Dieťatkom v jasliach na priesvitnej fólii. Po nalepení sa fólia odstráni a na okne ostane obrys Betlehema. Nálepka môže byť výrečným darčekom pre tvoju rodinu, alebo priateľov. 

  • Ak by ste chceli zdieľať túto myšlienku aj verejne svojimi priateľmi, môžete si do svojej profilovej fotky pridať rámik s logom Betlehema – stačí kliknúť na tento link a potvrdiť.

Pošli nám svoj nápad, ako by sme mohli viac a účinnejšie hovoriť, že
TO,ČO CHCEM, JE BETLEHEM – kpm@komisia.sk alebo na  IG Komisie pre mládež v Spišskej diecéze 😉

Ďakujeme

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.