Boh ťa miluje práve tam, kde sa za seba hanbíš

Tieto slová pápeža Františka z príhovoru mladým v Košiciach som nedávno adresoval svojmu priateľovi namiesto pozdravu. Jeho odpoveď ma zaskočila: „Tak to ma potom veľmi miluje., Naozaj, veľmi miluje.“  

Je to presne tak. Boh nás veľmi miluje. A zvlášť, nepochopiteľne pre nás túžbou po dokonalosti presiaknutých ľudí,  miluje nás v oblastiach našich slabostí.
Láska je identita nášho Boha, je jeho DNA. Na našu slabosť a hanbu Boh odpovedá ešte väčšou láskou.

Pozrime sa na príbehy Biblie: Na hriech prvých ľudí Boh odpovedá prísľubom Spasiteľa. Na otroctvo Izraela Boh odpovedá oslobodením a novým domovom. Na modloslužbu Izraela Boh odpovedá vytvorením archy z akáciového dreva, v ktorej chce bývať, len aby bol so svojím ľudom ešte viac. Pri cudzoložstve chytenej žene Boh odpovedá: „Ja ťa neodsudzujem, choď a už nehreš.“ Zástupom zmoreným hriechom a biedou Boh odpovedá: „Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“

Na hriech človeka, ktorý pribíja Boha na kríž, Boh odpovedá: „Odpusť im.“ Zbabelým a ustráchaným apoštolom  Boh odpovedá: „Pokoj vám.“

Ako sa aj Pavol zrejme mýlil, keď chcel, aby mu Boh jeho osteň vzal, no Pán mu povedal: „Stačí ti moja milosť, lebo sila sa dokonale prejavuje v slabosti.“ Tak sa aj my často mýlime, keď si nahovárame, že v tomto a v tomto ma Boh predsa nemôže milovať.

Aj tvoja slabosť, aj tvoja hanba môže byť premenená. Iba Boh vie, pre čo ju znášaš, iba On s ňou počíta. Pozýva ťa, odovzdaj mu ju do rúk a dôveruj mu. Víťazstvo nespočíva v tom, že nepadneš, ale v tom, že sa nikdy nevzdáš. Tak spoznáš, že jeho láska sa dokáže osláviť aj v tvojej slabosti, aj v tvojej hanbe.  

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.