DUCHOVNÉ OBNOVY

Jadrom našej služby v DCM PREMENY počas týždňa sú duchovné obnovy pre školákov a študentov. Duchovné obnovy sú refreshom vzťahu s Bohom. Vytvárame programy pre cirkevné základné a stredné školy a birmovancov. Ich obsahom je najmä KERYGMA – základné pravdy o Bohu. Vďaka mladým dobrovoľníkom v centre a metódam neformálneho vzdelávania je obsah ponúkaný spôsobom, ktorý je mladému človeku blízky. Súčasťou duchovných obnôv sú prednášky, scénky, dynamiky, skupinky a podobne.

V prípade záujmu o duchovnú obnovu si pozriete náš kalendár, v ktorom nájdete voľné termíny a kontaktujte nás mailom na lubo@komisia.sk alebo telefonicky na 0917 350 159.

Základné školy

Témy duchovných obnôv pre základné školy sú rozdelené podľa ročníkov. 

5. ročník: svätá omša

6. ročník: viera

7. ročník: odpustenie a sviatosť zmierenia

8. ročník: moja identita

9. ročník: vzťahy a rodina

Stredné školy

1.ročník: spolupráca ako cesta

2. ročník: moje povolanie

3. ročník: odpustenie

4. ročník: svedectvo

Birmovanci

Naša skúsenosť ukazuje, že duchovná obnova pre birmovancov je veľmi vhodná na začiatok prípravy k sviatosti birmovania. Víkendovka obsahuje tieto témy: Božia láska, hriech, vykúpenie, Duch Svätý a spoločenstvo. Mladí môžu lepšie spoznať seba, druhých i Boha.

Evanjelizácia

Cirkev je vo svojej podstate MISIJNÁ, teda je tu najmä kvôli ohlasovaniu evanjelia. Pápež František opakovane povzbudzuje mladých, aby prijali poslanie byť PROTAGONISTAMI lepšieho sveta. Skúsenosť hovorí, že najúčinnejšie ohlasovanie je MLADÍ MLADÝM. Preto snívame o misijnom tíme a pozývame mladých ľudí, ktorým horí srdce a majú kapacitu pre službu ohlasovania. Ak si to práve TY, tak sa nám ozvi na mail kristina.komisia@gmail.com

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.