Boh ťa vedie k víťazstvu napriek tvojim pádom

Vo svojom živote som prežila pád na dno a trpkú príchuť toho, čo tam človek nájde. Našťastie sa mi s Božou pomocou podarilo znova postaviť na nohy. Nie, nebolo to vyhorenie, iba som na istý čas, nazvime to, duchovne vychladla. Mohli ste ma vtedy pokojne nazvať vlažným kresťanom, členkou gaučovej mládeže,…

To, že som padla neznamená, že som iba zhrešila. Nebol to ten typ pádu, po ktorom si povieš, že „veď stačí, ak pôjdem na spoveď a bude dobre“. Bolo to niečo zložitejšie. Bol to čas, keď môj hlad a túžba po spoznávaní Boha zrazu utíchol.

Ak si už niečo podobné zažil, dobre vieš, že žiaden pád nie je jednorazovou záležitosťou. Si jednoducho človek a ako človek si padol. A myslím, že padneš znova tak ako ja. Nie sme prví ani poslední, ktorí zlyhávajú. No tvoj pád môže byť tvojím odrazovým mostíkom.

Pozri na Ježiša. Aj on padol pod krížom. Dokonca nie raz, ale trikrátNo takisto trikrát vstal, aby ti ukázal, že aj ty dokážeš vstať, vzpriamiť sa a kráčať vpred s dôverou v srdci. Nebude to úplne jednoduché, ale určite to stojí za to. V Božom slove predsa čítame, že nasledovať Ježiša sa dá len jediným spôsobom: „Ak niekto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma“ (Lk 9, 23).

Padol si už na úplné dno vo svojom duchovnom živote?

Keď zhrešíme máme pocit, že sa z nás stáva akýsi vlk samotár. Zdá sa nám, že sa musíme spoliehať iba na seba. Práve vtedy sa často rozhodneme ísť od Otca opačným smerom, pretože si myslíme, že už viac nie sme hodní Otcovej lásky. No poviem vám, že práve vtedy, keď padneme, sme tou stratenou ovečkou, ktorú Pastier odchádza hľadať, pričom zanecháva iných deväťdesiatdeväť, len aby nás našiel – mňa, teba. Sme neustále pod ochranou a nie sme sami, keď zablúdime. On nás neustále chráni a miluje bezpodmienečne, bez ohľadu na počet našich dobrých skutkov, bez ohľadu na počet našich hriechov. Ako sa hovorí, Pán Boh kúri drevom, aké má – nemusíš sa báť, že nie si vhodný alebo dokonalý. Každý pád ťa formuje, posúva vpred k tvojmu cieľu. Veď aký by to bol pocit, keby cesta na vrchol bola jednoduchá? Nemôžeme sa báť svojich pádov, musíme veriť, že vždy nájdeme silu vstať.

Uver, že Boh ťa vždy vedie k víťazstvu NIE porážke.

 

Simona Hritzová

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.