Diecézny výstup mladých na Chatu pri Popradskom plese 27.1.2024

Ako už býva zvykom, aj túto zimu sme sa rozhodli zorganizovať Diecézny výstup mladých. Naším cieľom sa tentokrát stane Popradské pleso.

Náročnosť túry: 2/5 (mierna)

Trvanie: 4 hodín (Štrbské Pleso – Popradské pleso – Štrbské Pleso)

Stretneme sa v sobotu 27.1.2023 o 8:00 pri zastávke zubačky na Štrbskom Plese. Následne sa presunieme do kostola Povýšenia svätého kríža tu, kde budeme o 8:30 sláviť svätú omšu. Po nej sa spoločne vydáme na Popradské pleso. Predpokladaný návrat späť na Štrbské pleso je o 13:00.

Trasa, ktorú prejdeme:

https://sk.mapy.cz/s/babedorade

Čo si so sebou vziať?

Dobrú obuv do hôr, teplé oblečenie, niečo pod zub a tekutiny (najlepšie teplý čajík) na 4 hodinovú turistiku. Veľkými pomocníkmi sú aj mačky (nesmeky) a trekingové paličky (čekan), nakoľko horský terén v zime býva náročný. Nezabudnite si pribaliť dobrú náladu a chuť spoznať nových ľudí.

Ak sa nemáte ako v sobotu dostať na Štrbské Pleso a toto je jediný dôvod, ktorý by vám bránil prísť, príďte k nám do Važca a dopravíme vás tam. Ponúkame vám možnosť prespať v centre vo Važci z 26. na 27. 1. 2023. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na kristina.komisia@gmail.com.

Ak máte viac než 18 rokov, musíte si vybaviť vysokohorské poistenie (napr. UNION online), účastníkom do 18 rokov prepláca prípadné výdavky na záchrannú akciu štát.

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete obrátiť prostredníctvom mailu kristina.komisia@gmail.com

P. S. Výstup je určený pre mladých vo veku od 15 rokov. Účastníci pod 18 rokov musia so sebou priniesť podpísaný informovaný súhlas od zákonného zástupcu, preto nám v prípade záujmu o účasť maloletých osôb napíšte na kristina.komisia@gmail.com a my vám následne pošleme toto tlačivo na vyplnenie a podpísanie.

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.