Diecézny výstup mladých na Veľké Hincovo pleso

 

Poďte s nami objavovať veľkosť nášho Boha v kráse jeho prírody. 
Túto jeseň sme sa rozhodli vystúpiť na najväčšie a najhlbšie jazero v slovenskej časti Vysokých Tatier a na Slovensku – Veľké Hincovo pleso (1946 m. n m.)

Stretneme sa 22. 10.  2022 (sobota) na zastávke Popradské pleso – TEŽ o 8:30 h. a začneme vystupovať. 
Výstup na Veľké Hincovo pleso (zo zastávky TEŽ) trvá približne 2:45.

Súčasťou výstupu bude aj sv. omša v priebehu dňa na Symbolickom cintoríne o 10:30 hod.

Parkovať je možné pri zastávke Popradské pleso – TEŽ za 10 eur (podľa cenníka). Ak chcete cestovať spojom, z vlakovej stanice v Poprad-Tatry odchádza električka priamo na zastávku Popradské pleso-TEŽ o 7:17 (8:27 ste tam… s tým, že prestupujete v Starom Smokovci). 

Čo si vziať so sebou: Dobrú obuv do hôr, teplé oblečenie, dobrú náladu (tá sa vždy zíde, buď pre teba alebo aj pre nás 😉 ), niečo pod zub (niečo výdatné i niečo s rýchlym prísunom energie), tekutiny (najlepšie teplý čaj, káva,…) na cca 6 h. chôdze po skalách…

Poistenie: Ak máte viac než 18 rokov, musíte si vybaviť vysokohorské poistenie (napr. UNION online), účastníkom do 18 rokov prepláca príp. výdavky na záchrannú akciu štát (viac info).

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete obrátiť prostredníctvom mailu, na adresy: shritzova@gmail.com / marton.mikulas@gmail.com . A v prípade núdze a efektívnejšiu komunikáciu môžete volať na telefónne čísla:

 Simona Hritzová: +421 948 929 796 alebo Mikuláš Marton: +421 911 815 067

Tešíme sa na Vás!

P.S. Výstup je určený pre mladých vo veku od 15 rokov. Účastníci pod 18 rokov musia so sebou priniesť podpísaný informovaný súhlas od zákonného zástupcu, preto nám v prípade záujmu o účasť maloletých osôb napíšte na shritzova@gmail.com a my vám následne pošleme toto tlačivo na vyplnenie a podpísanie. 

 

 

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.