EVANJELIZÁCIA

KURZ ZÁKLADY KRESŤANSKÉHO ŽIVOTA

Kurz Základy kresťanského života (ZKŽ) organizujeme v Diecéznom centre Premeny vo Važci dvakrát do roka. Je určený pre ľudí starších ako 17 rokov. Kurz podáva pravdy evanjelia nenásilným a zrozumiteľným spôsobom. Mnohí neveriaci ľudia svedčia o tom, že počas neho prežili svoje vnútorné obrátenie. Veriaci zas počas tejto  víkendovky zažívajú prehĺbenie svojej vieru a nový zápal pre vzťah s Bohom.

Ak máš záujem prísť na kurz ZKŽ, alebo naň chceš pozvať niekoho zo svojich známych, ozvi sa nám na náš mail lubo@komisia.sk.

M-KLUB NA MARIÁNSKEJ HORE

Na júlovú Mariánsku púť do Levoče chodí veľa mladých z celého Slovenska. Mnohí z nich však nepoznajú mládežnícke aktivity, ktoré sa pre nich na Slovensku pripravujú. Preto sme sa rozhodli počas púte v roku 2012 otvoriť stan mladých – M-klub, v ktorom majú možnosť oddýchnuť si pri čaji, spoznať nových mladých ľudí a dozvedieť sa viac o rôznych mládežníckych projektoch a akciách. Druhý ročník v roku 2013 M-klubu dopadol nad naše očakávania. Predstavilo sa počas neho sedem aktuálnych mládežníckych projektov, do jeho príprav sa zapojilo viac ako dvadsať dobrovoľníkov a zavítali do neho stovky mladých. Preto sme sa rozhodli v tejto tradícii pokračovať.

SEN O MISIJNOM TÍME

Cirkev je vo svojej podstate MISÍJNÁ, teda je tu najmä kvôli ohlasovaniu evanjelia. Pápež František opakovane povzbudzuje mladých, aby prijali poslanie byť PROTAGONISTAMI lepšieho sveta. Skúsenosť hovorí, že najúčinnejšie ohlasovanie je MLADÍ MLADÝM. Preto snívame o misijnom tíme a pozývame mladých ľudí, ktorým srdce horí a majú kapacitu pre službu ohlasovania. Ak si to práve TY, tak sa nám ozvi na mail kristina@komisia.sk

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.