Je snívanie len pre deti?

Ako si možno čítal v minulom blogu, nie si z tohto sveta. To je pravda. Ale zamýšľal si sa už niekedy, ako to vyzerá tam, odkiaľ si, odkiaľ pochádzaš ? Vieš, ako to tam bude vyzerať?

„Väčšina kresťanov (ako ani väčšina ostatných ľudí) sa neteší na svoju budúcnosť, pretože ich predstava neba je nábožensky zahmlená a, úprimne povedané, nudná. Nádej sa začína, až keď pochopíme, že veriaci nič nestratí. Nebo nie je život v oblakoch. Nie je to nekonečná hra na harfe či chválospevy. V skutočnosti sa nám vráti život, po ktorom túžime, raj, ktorý poznali Adam a Eva. A tento život príde čoskoro“ (John Eldredge, Všetko tvorím nové).

Bojím sa, že čo John napísal, je pravda. Zabudli sme snívať.

Už v rannom veku sme premýšľali o tom, akí veľkí vyrastieme, kde budeme pracovať, premýšľali sme o tom, ako budeme cestovať po svete, ako pôjdeme na mesiac alebo, že urobíme všetko pre to, aby bol svet lepší.

O čom snívame teraz?

Neprevláda v nás len neistota, strach a búrka? Bojíme sa snívať, lebo si myslíme, že nie všetky naše sny z detstva sa naplnili? A možno sa vôbec nemusíme strachovať, lebo stále sme Božie deti. A Boh môže naplniť naše túžby aj dnes.

Teraz ti prezradím tajomstvo: BOH ICH S TEBOU SNÍVAL A NIKDY NEPRESTAL. Možno čítaš túto vetu so smútkom a premýšľaš o jej pravdivosti. Neveríš jej…
Ale Boh to s tebou naozaj nikdy neskončil. Vie, čo je pre teba dobré a možno preto doteraz nesplnil všetky tvoje sny. No ak raz prídeš do neba, všetky tvoje túžby sa naplnia.

Sníval si už niekedy o nebi?

Vidíš tam to nekonečné more hviezd, behanie po tráve, rybačku s Ježišom, pečenie koláčov a cestovanie po tých najkrajších kútoch sveta?
Ja snívam a viem, že Boh to vidí, sníva so mnou. Neboj sa, má to v rukách. Je toho omnoho viac a je to omnoho lepšie, ako si predstavuješ. Tak ťa pozývam do toho, Božie dieťa.

Viki Staňová

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.