„Ježiš žije. On žije!“ – povedal si to dnes už niekomu?

Nedávno som počul kňaza položiť mladým ľuďom túto otázku: Prečo mladí potrebujú Ježiša? Odpovede boli rôzne, ale všetky smerovali k tomu, že bez neho jednoducho nič nemá zmysel.
Potom sa ich kňaz opýtal: „Ak bez neho nič nedáva zmysel, kedy sme mladým povedali, že oni jednoducho potrebujú Ježiša?“ A ostalo ticho…

Byť kresťanom znamená zjavovať Krista v tomto svete, prinášať ho so sebou každý deň na každé miesto, kam smerujeme. To je zrejme každému jasné.
Nie je pre nás nič dôležitejšie. Viera sa jednoducho nedá oddeliť od ničoho, čo robíme, hovoríme, žijeme.
No zdá sa, že tento svet nám v tomto úsilí vyhlásil vojnu a jediné, o čo mu ide, je, aby sme to vzdali. Prejavuje sa to napr. týmito heslami:

– To, čo je dobré pre teba, nemusí byť dobré pre mňa;
– ži si svoju vieru doma či v kostole a mne daj pokoj;
– kresťanstvo sa nemá čo pliesť do politiky (napr. pri prolife témach a pod.);
– všetky náboženstvá sú si rovné a všetky majú svoju pravdu;
– pomôž si, aj Pán Boh ti pomôže (také typické slovenské);
– viera je síce tvojou peknou mravnou ozdobou, ale zastaranou a zbytočnou v tejto „premodernej dobe.“   
– …

Tento svet nepotrebuje tak veľmi argumenty kresťanov, nepotrebuje, aby sme chodili okolo „horúcej kaše“ a točili sa stále dookola znova a znova…
Ľudia potrebujú naše (pre niekoho bláznivé) zvolanie: Ježiš žije a ty ho potrebuješ!
Ježiš žije a hľadá ťa. Chce ti dať ten život, ktorý hľadáš, odpoveď na tvoje otázky. Len on môže dať tvojmu životu zmysel, len on ho dokáže naplniť láskou. Nik iný to nedokáže, pretože nik iný nedokáže poraziť hriech a smrť (alebo o niekom takom vieš? ;).

Ježiš žije!

Toto je odpoveď na každú otázku, na každú bolesť, na každý smútok, na každú pochybnosť, na každé zlyhanie. Toto je tá najšťastnejšia správa pre ľudstvo od čias, keď Boží hrob ostal prázdny. Smrť bola premožená, lebo Ježiš ju prekonal.
A ak chceš žiť aj ty, POTREBUJEŠ JEŽIŠA.

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.