Nech tvoj „chat“ s Bohom nikdy neskončí

Aj ty máš niekedy pocit, že nebo je od teba ďaleko, že Boh tvoje modlitby nepočuje? Máš pocit, že nie si dosť dobrý alebo taký, akého si ťa predstavuje okolie?

S týmito vecami sa stretávam pravidelne aj vo svojom živote. Je to naša pýcha, ktorá nám zakazuje robiť veci tak, ako by sme chceli a my si myslíme, že je potrebné urobiť všetko tak, ako sa má, len aby som bol najvyšší v očiach druhých.
Zabudol si, kto ti dal moc konať v tvojom živote? Zabudol si na to, kto je Najvyšší?

Možno je to naša nedôvera a uzavretosť voči Bohu. Kedy si mu úprimne naposledy povedal, čo ťa trápi? Povieš mu: „Prosím ťa, mohol by si…?“ „Pane, si tu?“
Len rozprávaš, no možno mu nedávaš priestor a čas, aby ti odpovedal. A tak to radšej povieš kamošovi, veď on ti iste poradí.

V dnešnej dobe máme mnoho vecí. Naháňame sa za materializmom, potrebujeme nové a nové veci, nové a nové značky, nové a nové „zbytočnosti.“
Kedy už dokážeme povedať stop a začneme za ne ďakovať?

Poviem vám jednu dôležitú vec: Nie sme svätí a nie sme tu doma. Čo táto veta znamená? Svätí nie sme, no sme tu preto, aby sme sa nimi stali a počas života priviedli k svätosti ďalších.

Nie sme tu doma, lebo sme Božie deti a Božie kráľovstvo nie je z tohto sveta. Preto nebudeme úplne spokojní. Ako hovorí svätý Augustín: „Nespokojné je naše srdce, kým nespočinie v Bohu.“ Preto sa nebojte keď padnete. Nepokoj vo vašom srdci je svätý a nie svetský.  Veď máme Milosť u Boha. On nie je policajt, miesto obuška má v rukách klince. On nie je hodinár, nepočíta, koľko minút sa modlíš, ale ďakuje ti za každú tvoju spoločnú chvíľu s ním. Jediné po čom túži je, aby si vedel, že si milovaní a túži po tvojom šťastí.

Túžiš po svätosti?

Možno si myslíš, že s tvojimi pádmi si ju navždy stratil. No nikdy si nestratil šancu stať sa svätým. Mnohí svätci padli, no odovzdali to Bohu a či už si doktor, študent, otec, matka, prezident alebo Jackie Chan, Boh ťa miluje rovnako. Vidí tvoju snahu, aj keď si myslíš, že si na tisíc rokov vzdialený. Sedí za tebou s prebodnutým srdcom a sleduje každé tvojej trápenie. On naozaj čaká, kým sa otočíš a vyrozprávaš sa mu.

Snívam o tom, že raz každý okúsi Božiu lásku, že bez nej nebude vedieť dýchať a pochopí, že nič viac už k životu nechýba. Sama na tom ešte musím pracovať. Snívam o nebi, snívam o tom, aké to tam bude. Bude tam veľká záhrada, pokoj, hviezdy, Boh a všetci moji najmilší… Snívate aj vy? Tešíte sa na Otca?

Viktória Staňová

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.