Pápež František a neskrotná sloboda jedného chlapca

Možno sa už aj k vám dostalo kratučké video zo stredajšej generálnej audiencie v Ríme. Vidieť v ňom malého chlapca, ako počas príhovoru pápeža Františka prichádza dopredu a radostne začne pri Svätom Otcovi pobehovať. Viem si živo predstaviť, čo v tej chvíli asi prežívala jeho matka. Stačí mi, keď môj malý syn beží cez bočnú loď v kostole počas omše s jasavým krikom dieťaťa. Všetky „alarmy, sirény“ a „kontrolky“, ktorými disponujem mi v tej chvíli blikajú a hučia v pohotovosti.
Pápež František však zareagoval veľmi múdro a pohotovo. Po tom, čo sa mu prišla ospravedlniť matka tohto dieťaťa vysvetliť, že chlapček je autista, pričom ani nevie rozprávať, František prejavil úžas na jeho spôsobom sebavyjadrenia. Čo Svätého Otca najviac udivilo, bola jeho sloboda. Sloboda bez konvencií, sloboda bez ostychu. Svätý Otec zrazu prerušil oficiálny príhovor a jednoduchými slovami povedal, že tento chlapček ho podnietil pýtať sa seba samého, či aj on „je slobodný, slobodný ako syn pred Bohom.“ Tento chlapec nám všetkým výborne predviedol, akú slobodu mal na mysli Ježiš, keď hovoril svojim učeníkom, že majú byť ako deti.
Stredajšia nečakaná udalosť môže byť pre nás obrovskou výzvou. Výzvou aby sme boli slobodní pred naším Otcom. Aby sme sa zbavili každej falošnej (možno aj nábožnej) pretvárky, aby sme odhodili všetky masky a boli iba sami sebou.
Náš Otec predsa vidí až na dno nášho srdca a dokonale vie, kým skutočne sme.

Video s chlapcom nájdete na tomto linku.

 

Daniel Lysý

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.