Pozvánka na Diecézne stretnutie mládeže 99+1

Drahí mladí priatelia,
spolu s otcom biskupom Františkom Vás pozývame na Diecézne stretnutie mládeže s názvom 99+1. Tešíme sa na Vás v srdci našej diecézy, na Spišskej Kapitule, v sobotu 6. apríla 2024 v čase od 9:30 do 16:00.
Pripravujeme pre Vás program, v ktorom nájdete zaujímavé prednášky, diskusiu, aktivity a workshopy. Toto stretnutie môže byť príležitosťou navzájom sa povzbudiť na spoločnej ceste viery.

Logo stretnutia hovorí o tom, že Ježiš má otvorenú náruč pre všetkých.

Je to Dobrý pastier, ktorému záleží na každej ovečke, či je nájdená alebo stratená.

JEMU ZÁLEŽÍ AJ NA TEBE.

Program:

8:00-9:30 Spustenie registrácie

9:30 úvod a diskusia s o. biskupom

10:40 Impulzy

12:00 Prestávka na obed + aktivity a workshopy

14:15 Svätá omša

15:30 Ukončenie stretnutia + požehnanie na cestu

Počas celého podujatia bude možnosť prijať sviatosť zmierenia a zúčastniť sa duchovného rozhovoru.

Dopoludňajšími impulzmi nás budú sprevádzať viacerí zaujímaví hostia, ktorí nám priblížia rôzne dôležité témy. Môžete sa tešiť na impulz s názvom Nie 7, ale 77-krát, ktorý nám aj skrze silné svedectvá priblíži tému odpustenia, impulz s názvom Poď a uvidíš o hľadaní osobného povolania, či impulz On tam bol – svedectvo, ako Ježiš našiel mladého človeka. Pripravujeme pre vás tiež impulz s názvom Be authentic, ktorý nám odkryje pravdu o nás samých a o vzťahoch, ktoré tvoríme a impulz s názvom Vyber si život a budeš žiť o skutočnom živote a skutočnej radosti.

O zaujímavé workshopy a aktivity sa postarajú skauti, internetová poradňa IPčko, môžete sa tešiť aj na expo povolaní, v ktorom sa vám predstavia viaceré rehoľné rodiny. Nebude chýbať ani služba ucha a rehoľná kaviareň, eRko tance, rôzne zábavné a team-buildingové aktivity, či možnosť prehliadky Biskupského úradu, ale aj chill zóna, kde si s kamošmi budete môcť len tak oddýchnuť. Taktiež sa môžete tešiť na workshop pletenia čotiek, či workshop O manželstve s manželmi.

Na stretnutie bolo potrebné zaregistrovať sa vopred online. Registrácia je momentálne ukončená. Poplatok za stretnutie je 5€. Práve vďaka nemu môžeme pokryť časť výdavkov na organizáciu stretnutia. V tejto cene je zahrnutý obed. Pri registrácii dostanete náramok, s ktorým sa dostanete na program a obed.

Účastníci, ktorí v čase Diecézneho stretnutia mládeže nebudú mať 18 rokov, sú povinní mať so sebou informovaný súhlas rodičov. Vytlačené, vypísané a rodičom podpísané tlačivo si prineste so sebou.

Chystáte sa prísť na stretnutie spoločným autobusom? Vytlačte si túto prezenčnú listinu a počas cesty na Spišskú Kapitulu ju vypíšte. Zrýchli to proces registrácie na mieste.

REGISTRÁCIA na mieste
Registrácia bude prebiehať naraz na 4 miestach, ktoré sú zároveň vstupy do areálu.

Miesta registrácie: Hlavná brána, Katedrálna brána, Brána do Biskupskej záhrady a Dolná brána v smere od autobusovej stanice – viď mapa nižšie.

Na mieste registrácie je potrebné, aby zodpovedná osoba odovzdala vyplnenú a podpísanú prezenčnú listinu a uhradila registračný poplatok 5€ za každého člena svojej skupiny. Zrýchli to proces registrácie na mieste. Jednotlivci a menšie skupiny, ktoré sa registrovali, vybavia registráciu rovnako plynule. Chceli by sme Vás poprosiť, aby ste si svoj príchod na registráciu nenechali na poslednú chvíľu, ale spolu so svojimi účastníkmi prišli aspoň 45 minút pred začiatkom programu (Katedrála 9:30).

Účastníci, ktorí v čase Diecézneho stretnutia mládeže nebudú mať 18 rokov, sú povinní mať so sebou informovaný súhlas rodičov. Vytlačené, vypísané a rodičom podpísané tlačivo si prineste so sebou.

Informovaný súhlas DSM

STRAVA

Súčasťou programu je aj obed. Obed sa bude vydávať v čase od 12:00 – 13:00 na viacerých miestach v areáli Kňazského semináru a v stodole. Účastníci budú na obed rozdelení do skupín v závislosti od farby náramku, ktorý dostanú pri výbere impulzu. Pre účastníkov s bezlepkovou a bezlaktózovou diétou bude tiež zabezpečený obed. 

ČO SI VZIAŤ SO SEBOU?

Teplejšie oblečenie (niektoré aktivity budú aj v exteriéri), pršiplášť, doklady, zásobu vody, desiatu, informovaný súhlas (neplnoletí), …

PARKOVANIE

Ak prídete na DSM autobusom, prosím, informujte Vášho šoféra, že účastníkov vyloží na zastávke pred Katedrálou sv. Martina a ďalej bude pokračovať na záchytné parkovisko pre autobusy pod Spišským hradom. (https://maps.app.goo.gl/AVxKHN9TTf624xYk6?g_st=ic).

Ak prídete na DSM autom, bude pre Vás určené parkovisko pri Katedrále sv. Martina. (https://maps.app.goo.gl/zdyGJtnH4ixR9z997?g_st=ic).

Ak prídete na DSM verejnou dopravou, ku Katedrále sv. Martina sa dostanete pohodlne pešo (15 minút autobusová stanica Spišské Podhradie, 1 minúta zastávka Spišská Kapitula).

Nezabudnite sledovať naše sociálne siete ako aj instagram @mladispisskejdiecezy.

Stiahnite si plagát alebo titulku na Facebook tu:

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.