Projekt – Premeny wall

Projekt Premeny wall vznikol ako reakcia mladých ľudí na potreby, ktorá prinesie pozitívnu zmenu pre Diecézne centrum mládeže (ďalej len DCM) a všetkých jeho návštevníkov. 

Počas roka 2024 bude prebiehať realizácia projektu s názvom Premeny wall, ktorú realizuje neformálna skupina Vertical Adventure v spolupráci s DCM vo Važci.

Mladí sa s projektom zapojili do výzvy Európskeho zboru solidarity pre solidárne projekty. Úspešne prešli hodnotením a získali grant vo výške 8028,00 € na realizáciu projektu. 

Vedúcim skupiny Vertical Adventure je dobrovoľník Radoslav Grivalský, ktorý sa spolu s ďalšími členmi, Agnes Rusnakova, Filip Bucko, Peter Faltin a Mikuláš Marton bude počas celého roku 2024 podieľať na realizácii projektu. Do realizácie sa môžu zapojiť aj externí dobrovoľníci a nadšenci, ktorí budú pomáhať s prestavbou steny, ale s ďalšími aktivitami projektu.

Hlavným cieľom projektu je obnova a inovácia lezeckej steny, ktorá stojí pri DCVČ vo Važci. Lezecká stena má už takmer 20 rokov, ktoré sa spolu s vplyvom podtatranského počasia podpísali pod jej veľmi zlý, miestami až havarijný stav. Prevádzka steny je v súčasnosti nebezpečná. So stenou sa rovnako opotrebovalo či zničilo aj potrebné náradie a výstroj, ktorá je k bezpečnému používaniu steny nevyhnutná.
Renováciou sa obnoví jej prevádzka, zvýši jej bezpečnosť a atraktivita. 


Ďalším cieľom je nákup potrebného vybavenia a lezeckého výstroja. Cieľom je aj nadobudnutie skúsenosti s prípravou a realizáciou vlastného projektu. Okrem renovácie steny budú zaškolení aktuálne pôsobiaci dobrovoľníci v centre, aby mohli správne a bezpečne prevádzkovať stenu a obsluhovať návštevníkov. Projektom chcú podporiť aj šport ako taký a zviditeľniť športové lezenie. Veria, že ich projekt bude inšpiráciou pre ďalších mladých a podnieti ich k realizácii vlastných projektov. Priebeh a výsledky projektu, rovnako aj projekty a program Európskeho zboru solidarity budú propagované v online priestore, predovšetkým na sociálnych sieťach a neskôr prezentované aj prezenčne v rámci aktivít centra.

Víziou je priniesť pozitívnu zmenu a skúsenosť pre miestnych denných návštevníkov centra, ale aj návštevníkov ostatných aktivít centra počas celého roka. 

Po dokončení obnovy lezeckej steny bude stena prístupná pre všetkých návštevníkov aktivít centra a po dohode so správcom steny aj pre iné skupiny, ktoré by chceli využívať iba lezeckú stenu. 


Priebeh projektu môžete sledovať na sociálnej sieti Instagram pod účtom: vertical_adventure_sk alebo dcmpremeny.


Ak chcete projekt akokoľvek podporiť, alebo sa zapojiť do jeho realizácie či aktivít, napíšte na radoslav.grivalsky@gmail.com.

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.