RE 246 – 2.0 Nenechaj to ležať!

O čo ide:

RE 246 – 2.0 je inšpirovaná encyklikou pápeža Františka Laudato Si. Svätý Otec nás v nej pozýva chrániť jeden z najväčších Božích darov, ktorým je príroda. Keď sa začneme viac zaujímať o naše prostredie, ozdravie nielen príroda, ale aj naše vzťahy. 

 

Ciele:

Oboznámiť sa s myšlienkami encykliky Laudato Si a premeniť ich do praktických činov. Chceme pozývať mladých ľudí k aktívnemu konaniu a motivovať ich vyčistiť náš spoločný domov od odpadkov.

 

Prečo RE 246 – 2.0:

Delíme sa s veľkým objavom, že Cirkev má v osobitnej pozornosti životné prostredie – náš spoločný domov. Táto kampaň je už druhá v poradí (2.0), keďže jej prvá časť na jeseň minulého roka mala veľký úspech.
Veríme, že aj jediným vyzbieraným vrecom meníme našu planétu. A k tomu pozývame aj teba, lebo jedno konkrétne vrece, je viac ako sto slov o prírode.
Minuloročná kampaň nás upevnila v presvedčení, že mladým ľuďom záleží na budúcnosti nášho spoločného domova. Aj tento raz VERÍME MLADÝM!  

 

Ako sa zapojiť:

Využi krátku prechádzku, nezabudni si vrece a rukavice a odfoť sa „so svojím úlovkom“. Svoju fotku nám pošli na: peter.komisa@gmail.com  (s tým, že súhlasíš s pravidlami spracovaním svojich údajov, ktoré nájdeš tu).
Pozvi svojich kamošov a zažiješ, že 1 + 1 = 3 (synergia).

 

Trvanie:

Kampaň potrvá od soboty 1. 5. do 23. 5. 2021 s myšlienkou „Nenechaj to ležať“


Spolu s vami chceme vyzbierať 246 vriec odpadkov za 23 dní! 

 

Darček: 

Každý, kto sa do kampane zapojí (aspoň jedno vrece), dostane od nás malé prekvapko.

 

Logo: 

Kampaň má skratku RE, čo sú začiatočné písmená anglického slova „recollect“ – „vyzbierať“ a číslo 246 určuje počet bodov encykliky.

 

Ak sa chceš zapojiť alebo chceš vidieť, ako rastie počet vriec, klikni tu.

 

Kampaň v skratke – pozri infografiku

↓↓↓

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.