Sme v polovici…

Prázdninový čas narazil do svojho polčasu. Niečo si už stihol, niečo ešte nie.
Keď som bol mladší, pozeral som sa na letné prázdniny ako na oceán zábavy a letného potešenia, z ktorého som mohol dva mesiace čerpať chuť „zaslúženého“ oddychu. Často som tento čas podcenil a on mi pretiekol pomedzi prsty ako kvapky vody počas dažďa. Na konci som vždy ostal s hlavou v smútku a povzdychom: „Kedy opäť prídu ďalšie?“

Sme v polovici tohto oceánu. Môže ťa to začať viesť k smútku, ale môže ťa to aj povzbudiť. Asi poznáš tú myšlienku o poloprázdnom či poloplnom pohári. Ide tu vždy len o naše nastavenie. O to, ako sa dokážeš pozerať na veci, ktoré máš a čo s nimi dokážeš urobiť.
Máš pred sebou ešte jeden mesiac. Môže to byť vzácny čas alebo čas premárnený. Je len na tebe, ako ho dokážeš uchopiť a či to, čo z neho napokon ostane, bude len „hlava v smútku“ alebo srdce plné vďaky za to, čo si s Bohom dokázal vykonať.
Čas prázdnin je vzácny dar. Užívaj ho múdro a nauč sa byť zaň vďačný bez ohľadu na to, či sa končí alebo začína.   

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.