„Šokujme“ svet Kristom…

Nedávno som po rokoch  sledoval seriál, ktorý som veľmi obľuboval ešte v chlapčenskom období. Vtom čase to bol kultový seriál asi každého muža, v ktorom sme nachádzali hrdinstvo, akčnosť, ideu, že dobro napokon zvíťazí a že hrdinovia ostávajú hrdinami navždy. Každú časť som sledoval so zatajeným dychom. Nevedel som sa ho nabažiť a asi by som bol pri ňom presedel od rána do večera.
Keď som si ho pozrel s odstupom rokov znovu, spontánne mi napadla otázka: Ako som sa len na TOTO mohol kedysi dívať s takým nadšením? Scény prvoplánové, efekty biedne, zápletka nudná, hrdina – vlastne nič moc.

Keď som bol dieťa, poznával som ako dieťa…

Čo sa stalo?
Svet sa zmenil a stále sa mení. Z každej strany sa na nás valia nespočetné podnety, ktoré si vynucujú našu pozornosť. Marketing a každodenné správy sú žiarivým dôkazom. Zvykli sme si na šoky. Naše oči už videli dosť (vojny, drámy, utrpenie, nevkusné umenie talentových súťaží, primitívny humor showbiznisu i povrchné zápletky reality show) a zdá sa, že akosi nám omráčili zmysly. Ani veta typu: „Nasledujúce zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy“ nás už dnes nevzrušuje tak ako kedysi. Otupeli sme.

Ako kresťania dnes stojíme pred jedinečnou výzvou: ŠOKOVAŤ  TENTO SVET KRISTOM.
Darujme svetu evanjelium, ktoré ho prebudí z letargie. Naša evanjelizácia musí byť novás novými metódami, v novom vyjadrení a s novým zápalom. Toto je šok, ktorý potrebujú ľudia, aby konečne začali žiť.

Do mnohých miest i obchodov sa dnes inštalujú automatické externé defibrilátory (AED), ktoré v prípade zástavy srdca dokážu obnoviť srdcový rytmus a zachrániť život pomocou elektrického výboja – šoku. Presne to je naša úloha – v školách, v rodine, medzi priateľmi – prinášať Život tam, kde vyhasol, kde sú srdcia otupené a prázdne. Kde zhasla nádej, kde bola potupená pravda, kde sa bezcitne zraňujú bezbranní a kde vyhasla viera v existenciu Lásky. 

Ak to nedokážeme my, tak už nik na svete. Našu úlohu tak prevezme voľná zábava, neviazaná rozkoš, drogy a ktovie, čo ešte.

Ale my máme Krista. Tak sa nebojme. Sme na strane Víťaza. Chyťme sa ho pevne za ruku a zobuďme tento svet z jeho smrteľného spánku. Už dnes…

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.