Viete za ako dlho by sme mohli zevanjelizovať celý svet?

Premýšľali ste už niekedy nad tým, čo by sme my kresťania mali urobiť, aby sme celému svetu, každému človeku mohli odovzdať posolstvo Božej lásky a odpustenia?
Viem, že je niekedy ťažké evanjelizovať svojich spolužiakov alebo dokonca aj svojich príbuzných. Možno sa snažíte a snažíte a stále nevidíte žiadne ovocie svojej námahy. Na druhej strane vždy treba myslieť na to, že keď ohlasujeme Krista, vždy to má zmysel a vždy to prináša ovocie, aj keď ho hneď nevidíme.

Skúsme sa na chvíľu pozrieť na jednoduchý matematický príklad:
Predstavte si, že by jeden človek evanjelizoval jedného človeka celý jeden rok. Jednoducho by mu postupne a jednoducho poukazoval na Krista a hovoril by mu o pravdách našej viery. Toto by naozaj nemuselo byť až také zložité 😉
O rok neskôr, by takto mohli evanjelizovať už dvaja. O ďalší rok štyria a o rok neskôr už ôsmi.  Skúste si teraz tipnúť, za koľko rokov by mohol byť takýmto spôsobom zevanjelizovaný celý svet (počet obyvateľov na svete sa v súčasnosti odhaduje na 7,6 miliárd)?

Keď sa dostanete k správnemu číslu, možno si všimnete jeho nápadnosť. Je to číslo tridsaťtri.
Je to číslo, ktoré pre Ježiša znamenalo zavŕšenie jeho pozemského poslania. Stačilo mu tridsaťtri rokov, aby porazil hriech, zvíťazil nad smrťou a priniesol nám skutočný život. Tým absolútne od základov zmenil svet a jeho smer. Nie je to úžasné?A ako je to s nami? Čo chceme dosiahnuť my, kým budeme mať tridsaťtri?

Dôležité pri tom všetkom je mať na pamäti, že nikdy nie je neskoro začať.

 

Daniel Lysý

 

 

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.