Zabudnite na tekvice. Nebo prináša omnoho viac.

V tomto období si budeme pripomínať najmä dve veci: že patríme do veľkej rodiny hrdinov a že byť svätým je „cool“.
Sviatok všetkých svätých, tak ako ho nazývame, je prioritne oslavou rodiny a svätosti. Predstav si, že v nebi sa na teba teší mnoho tvojich bratov a sestier. Že sa radujú z tvojich úspechov, že ti fandia a modlia sa, aby si tu na zemi všetko zvládol. Predstav si Máriu a Jozefa, Mojžiša a Jozueho, kráľa Dávida či Jeremiáša, Pavla a Timoteja, Sebastiána a Ambróza, Barboru a Agnesu, Juraja a Martina, Karla Acutisa a Kiaru Luce, Pia a Faustínu… Oni to zvládli, tak to iste dokážeš aj ty.
Ale pozor, nenechaj sa pomýliť. Oni sa nestali svätými až v nebi, až potom. Ich svätosť zbližovala nebo a zem už počas ich života. Už vtedy chceli byť a aj boli svätými.
Byť svätým totiž nie je nič iné, ako byť sám sebou, iba naplno milovať. Pápež František to hovorí jasne: Môžeš sa stať tým, čím Boh, tvoj Stvoriteľ, vie, že si, ak si uvedomíš, že si povolaný na veľké veci. Vzývaj Ducha Svätého a kráčaj s dôverou k veľkej méte: k svätosti. Takto nebudeš fotokópiou, budeš naplno sám sebou“ (Christus vivit 107). Ak chceš byť naozaj jedinečný, nepotrebuješ k tomu značkové veci, ani mimoriadne talenty. Stačí ti to, čo máš, stačí ti to, kým si. Stačí, aby si miloval celým srdcom a Boh ti dá všetko, aby si už dnes bol svätý, bola svätou. Už teraz ti to vyprosuje celé nebo, celá tvoja rodina.
Mysli na to všetko zvlášť o pár dní, keď bude sviatok všetkých svätých. Nezabudni sa im poďakovať za prosby, ktoré za teba predkladajú Bohu. A nezabudni poprosiť aj za to, aby tento deň tento sviatok bol raz aj osobne o tebe, tvojou osobnou oslavou.

KOMISIA PRE MLÁDEŽ V SPIŠSKEJ DIECÉZE je mládežnícka organizácia zriadená Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvom Spišské Podhradie. V súčastnosti koordinuje a vyvíja činnosť v troch regiónoch - Spiš, Liptov, Orava.
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV:
Kontaktná osoba
Konferencia biskupov Slovenska,
Kapitulská 11, Bratislava,
IČO: 00684325,
DIČ: 2020804841,
email: dpo@kbs.sk,
https://gdpr.kbs.sk
PODPORTE EVANJELIZÁCIU
Iba vďaka Tebe môžeme fungovať. Neváhaj a pripoj sa k nám aj Ty. Ak Ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, obraciame sa na Teba s prosbou o pomoc. Tvoja pomoc môže byť naozaj rôzna, preto si pozri ako nás môžeš podporiť. Ďakujeme!
© 2023 komisia.sk. Všetky práva vyhradené.